Javascript Test Araçları

Javascript Test Araçları: JavaScript, yaygın olarak web tarayıcılarında kullanılmakta olan dinamik bir programlama dilidir. JavaScript ile yazılan istemci tarafı betikler sayesinde tarayıcının kullanıcıyla etkileşimde bulunması, tarayıcının kontrol edilmesi, asenkron bir şekilde sunucu ile iletişime geçilmesi ve web sayfası içeriğinin değiştirilmesi gibi işlevler sağlanır. JavaScript, Node.js gibi platformlar sayesinde sunucu tarafında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu yazımda sizlere kullanışlı olduğunu düşündüğüm javascript test araçlarını tanıtmak istiyorum. Uzun vakittir kullandığım araçları sizlere tanıtmaya çalışıyorum biliyorsunuz bunlarla alakalı güzel geri dönüşler aldığımda da faydalı bir iş yaptığımı farkedip, daha fazla paylaşımlarda bulunuyorum. Bu sefer javascript ile uğraşan hemen hemen herkesin ihtiyacı olan test araçlarının linklerini paylaşacağım.

Javascript yazanların başvurmak isteyeceği test araçları, aslında birer yerimi olarak kaydedilmeyi hak ediyor.

Karma
JavaScript İçin Test Araçları

Protractor
JavaScript İçin Test Araçları

Buster JS
JavaScript İçin Test Araçları


JSLint
test-js-4

QUnit
test-js-5

Sinon
test-js-6

Mocha
test-js-7

Intern
test-js-8

Her ne kadar test aracı olarak değerlendiremesekte JSFiddle‘da bu listede olmalı diye düşünüyorum. Kendisi oldukça işime yarayan güzel bir online araç. Denemediyseniz mutlaka deneyin vazgeçemeyeceğiniz araçlarınızdan olacak.

Diğerleri:

Bir Frontendci

Frontendci.com, sektörde çalışan ve gelecekte bu sektörde çalışmak isteyen tüm frontend geliştiriciler için türkçe html, css ve javascript eğitim, anlatım kaynaklarını derlemek amacıyla kurulmuştur. Türkçe eğitim videoları, anlatımlar, makaleler ve sunumların toplandığı bir mecradır.

Tüm içerikleri göster

Yorum yap

Bir Cevap Yazın